درباره توپ های هندبال سلکت


تکمال بی نقص :

کیفیت بالا و دوام طولانی وجه مشترک تمام توپ های ما می باشد.

یک توپ مناسب و کاملا کروی دارای 12 تکه پنج ضلعی و 20 تکه شش ضلعی و در مجموع 32 تکه است.

این 32 تکه توسط 540 عدد دوخت دوگره و 60 عدد حاشیه دوزی به یکدیگر متصل شده اند. استفاده از دوخت دو گره در توپ های Select، باعث افزایش عمر مفید آن ها می گردد.

پشت لایه بیرونی و زیبای توپ های هندبال سلکت، تیوب یک تکه ی ساخته شده از با کیفیت ترین لاتکس طبیعی پنهان شده است.

استفاده از لاتکس در تیوب نه تنها باعث حصول اطمینان از کروی بودن توپ می گردد بلکه کروی بودن کامل تیوب را نیز تضمین می کند.

تیوب های لاتکس از نشاط، قابلیت ارتجاعی و تحرک بیشتری نسبت به تیوب های ساخته شده از مواد مصنوعی برخوردار هستند، ضمن این که بر خلاف تیوب های ساخته شده از مواد مصنوعی بر اثر کشش و ضربه های سخت شکل ظاهری خود را از دست نمی دهند.

جهت ایجاد ثبات در توپ و اطمینان از کروی بودن کامل آن، چندین لایه از منسوجات در زیر این 32 تکه از توپ به کار رفته است. این  پوشش چند لایه باعث تنظیم میزان نرمی و وزن توپ می گردد.

در واقع مهم ترین عامل در میزان نرمی توپ یک لایه فوم نئوپرن می باشد، که بین آستر و لایه چرم مصنوعی توپ که از جنس پولی اورتان می باشد قرار می گیرد. این فوم بعد از بازی ها متعدد با توپ نرمی و انعطاف پذیری خود را حفظ خواهد کرد.

چرم مصنوعی مورد استفاده در توپ های هندبال ما از یک لایه بیرونی غیر لغزنده پولی اورتان که پوشش پشت آن از فیبر غیر بافته شده پلی استر می باشد تشکیل شده است. علاوه بر این، فیبر خاص دیگری به منظور افزایش قدرت و ثبات مواد مورد استفاده در توپ به طور متقاطع در این توپ ها به کار رفته است. این موارد باعث بهبود و افزایش خوش دستی، تعادل مطلوب و دوام فوق العاده یک توپ هندبال می شود.

کیفیت بالا همواره برای شرکت Select مسئله ای حیاتی بوده است. به همین دلیل کیفیت کلیه ی توپ ها ی تولید شده از طریق یک آزمون سخت در مراکز تولید این شرکت در پاکستان بررسی می گردد.

در این آزمون دوخت، محیط، شکل کروی، وزن، احتباس هوا و چاپ رنگی روی توپ ها مورد تست و بازبینی قرار می گیرد.

حتی برای اطمینان از تعادل کامل توپ تیوب داخل آن باد شده و آزمایش می گردد.

توپ هندبال