درباره توپ های فوتسال سلکت

شرکت Select افتخار معرفی توپ های جدید فوتسال به جهان را داراست. زمان و پژوهش زیادی در این شرکت به منظور ایجاد یک مجموعه گسترده و جذاب از توپ های فوتسال صرف گردید که در نتیجه ی آن، تعداد نمونه توپ های مطابق با کلیه نیازهای این ورزش هیجان انگیز و به سرعت در حال رشد به دو برابر نمونه های موجود در بازار افزایش یافت.

Select در مجموع 15 توپ مختلف فوتسال ویژه تمرین و مسابقه به بازار ارائه نموده است. لایه بیرونی این توپ ها که به صورت رنگی طراحی گردیده به دید بهتر و عکس العمل سریعتر بازیکنان کمک می کند و ساختار خاص و پیشرفته قسمت داخلی توپ، کیفیت ماندگار و کروی ماندن توپ را تضمین می کند. علاوه بر این، هر یک از این توپ ها بالاترین درجه استاندارد توپ های فوتسال را از نظر سایز، وزن و میزان جهش (تنبلی) دارا هستند.

این مجموعه توپ ها حاصل همکاری نزدیک با کارشناس و متخصص برزیلی فوتسال ، آرولدو استرک است که مدیریت آکادمی فوتسال(گولاسو سلکت) را بر عهده دارد. شرکت Select با همراهی این متخصص برزیلی فوتسال و بازیکنان و مربیان آکادمی او رده ی جدیدی در فوتسال جوانان به وجود آورده اند که به زعم آنان بهترین و تخصصی ترین رده در جهان است.

پنج ویژگی مهم وحیاتی توپ های سلکت:                     

1-     سطح پلی اورتان لایه بیرونی (PU)

2-     دوخت دو گره

3-     آستر دوزی توپ

4-     تیوپ دارای پوشش داخلی میکروفیبر

5-     والو بوتیل با پوشش فوم جهت جلوگیری از خروج هوای داخل توپ

توپ فوتسال

جهش پایین برای کنترل بهتر توپ:

وجه مشترک تمام توپ های select کیفیت بالا و دوام طولانی آنهاست.

یک توپ مناسب و کاملا کروی فوتسال دارای 12 تکه پنج ضلعی و 20 تکه شش ضلعی و در مجموع 32 تکه است.

این 32 تکه توسط 630 عدد دوخت دوگره و 60 عدد حاشیه دوزی به یکدیگر متصل شده اند. استفاده از دوخت دو گره در توپ های Select، باعث افزایش عمر مفید آن ها می گردد.

در زیر نمای زیبای بیرونی توپ های فوتسال Select، از تیوب بوتیل ویژه ایی استفاده شده که سطح داخلی آن از میکروفیبر پوشیده شده است. این تیوب باعث جهش و پرش کم تر و کنترل آسان تر این توپ ها در مقایسه با توپ های معمولی و در نتیجه قابل اعتمادتر بودن آنان می گردد.

برای ممانعت از خروج هوای داخل توپ، کلیه ی توپ های Select دارای والو بوتیل با پوشش فوم هستند. جهت ایجاد ثبات در شکل توپ و اطمینان از ماندگاری حالت کروی آن، 32 تکه توپ با استفاده از منسوجات چند لایه به یکدیگر متصل گردیده اند. این پوشش باعث تنظیم نرمی توپ شده و تماس پا را با آن بهتر و آسان تر می کند.

لایه بیرونی توپ از چرم مصنوعی پولی اورتان (PU) ساخته شده است. سطح این لایه می تواند "Shiny"، "Grain" و یا "Pattern" باشد که در ساخت آنها از تعداد زیادی الیاف پولی اورتان (PU) استفاده شده است. نتیجه ترکیب این سطوح با آن الیاف به وجود آمادن سطحی محکم و در عین حال نرم و بادوام خواهد بود.

کیفیت بالا همواره برای شرکت Select مسئله ای حیاتی بوده است. به همین دلیل کیفیت کلیه ی توپ ها ی تولید شده از طریق یک آزمون سخت در مراکز تولید این شرکت در پاکستان بررسی می گردد.

در این آزمون دوخت، محیط، شکل کروی، وزن، احتباس هوا و چاپ رنگی روی توپ ها مورد تست و بازبینی قرار می گیرد.

حتی برای اطمینان از تعادل کامل توپ تیوب داخل آن باد شده و آزمایش می گردد.

شرکتSelect برای تولید توپ های با کیفیت خود که مطابق با مقررات فیفا هستند از بالاترین استاندارد های موجود در صنعت تولید توپ استفاده می کند. البته تمامی توپ های تولید شده این شرکت تست شده و مورد تایید فیفا (FIFA) و سازمان بین المللی استاندارد توپ (IMS) هستند.