درباره توپ های فوتبال سلکت

زیر لایه خارجی زیبا و مقاوم چه چیزی نهفته است  ؟

کیفیت بالا و دوام طولانی وجه مشترک تمام توپ های ما می باشد.

یک توپ مناسب و کاملا کروی دارای 12 تکه پنج ضلعی و 20 تکه شش ضلعی و در مجموع 32 تکه است.

این 32 تکه توسط 630 عدد دوخت دوگره و 60 عدد حاشیه دوزی به یکدیگر متصل شده اند. استفاده از دوخت دو گره در توپ های Select، باعث افزایش عمر مفید آن ها می گردد.

پشت لایه بیرونی و زیبای توپ های فوتبال سلکت، تیوب یک تکه ی ساخته شده از با کیفیت ترین لاتکس طبیعی پنهان شده است.

استفاده از لاتکس در تیوب نه تنها باعث حصول اطمینان از کروی بودن توپ می گردد بلکه کروی بودن کامل تیوب را نیز تضمین می کند.

تیوب های لاتکس از نشاط، قابلیت ارتجاعی و تحرک بیشتری نسبت به تیوب های ساخته شده از مواد مصنوعی برخوردار هستند، ضمن این که بر خلاف تیوب های ساخته شده از مواد مصنوعی بر اثر کشش و ضربه های سخت شکل ظاهری خود را از دست نمی دهند.

جهت ایجاد ثبات در توپ و اطمینان از کروی بودن کامل آن، چندین لایه از منسوجات در زیر این 32 تکه از توپ به کار رفته است. این  پوشش چند لایه باعث تنظیم میزان نرمی توپ و بهبود تماس بین توپ و پا می گردد.


لایه بیرونی توپ از چرم مصنوعی پولی اورتان (PU) ساخته شده است. سطح این لایه می تواند "Shiny"، "Grain" و یا "Pattern" باشد که در ساخت آنها از تعداد زیادی الیاف پولی اورتان (PU) استفاده شده است. نتیجه ترکیب این سطوح با آن الیاف به وجود آمادن سطحی محکم و در عین حال نرم و بادوام خواهد بود.

کیفیت بالا همواره برای شرکت Select مسئله ای حیاتی بوده است. به همین دلیل کیفیت کلیه ی توپ ها ی تولید شده از طریق یک آزمون سخت در مراکز تولید این شرکت در پاکستان بررسی می گردد.

در این آزمون دوخت، محیط، شکل کروی، وزن، احتباس هوا و چاپ رنگی روی توپ ها مورد تست و بازبینی قرار می گیرد.

حتی برای اطمینان از تعادل کامل توپ تیوب داخل آن باد شده و آزمایش می گردد.

شرکتSelect برای تولید توپ های با کیفیت خود که مطابق با مقررات فیفا هستند از بالاترین استاندارد های موجود در صنعت تولید توپ استفاده می کند. البته تمامی توپ های تولید شده این شرکت تست شده و مورد تایید فیفا (FIFA) و سازمان بین المللی استاندارد توپ (IMS) هستند.

 

توپ فوتبال